Warsztaty teatru pantomimy 18-21.05.2010

Spektakl teatru pantomimy pt. "Drzewo" dnia 21 maja 210 na Placu Wolności był finałem czterodniowych warsztatów teatralnych pod kierunkiem aktora - mima Radosława Kubika, wywodzącego się ze słynnej grupy Henryka Tomaszewskiego.

Te intensywne spotkania z pantomimą odbyło się w ramach projektu "Wspólnie -Twórczo - Mieszkowice 2010" realizowanego przez Miejsko -Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach , dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Fundusz Małych Projektów -INTERREG IV A Euroregionu Pomerania i budżetu państwa .

Uczestnicy , 20 osobowa polsko -niemiecka grupa młodzieży z gimnazjum Mieszkowice i Bad Freienwalde. Warsztaty składały się z 3 etapów. I etap to poznanie technik ruchów i gestów pantomimicznych . II to wspólne budowanie fabuły spektaklu, która była tworzona przez wszystkich uczestników. III etap to praca nad scenografią , światłem dźwiękiem. Młodzież z Polski i Niemiec połączyła wspólna praca, niezwykłe skupienie i zaangażowanie. Wszystkim podobała się możliwość integracyjnego występu gdzie nie ma bariery językowej, jest za to ponadczasowy i zrozumiały język gestów.

Przedstawienie na malowniczym placu w centrum miasta w nocnej aurze, było wydarzeniem kulturalnym. Muzyka, światło, efekty dymne, były tłem do opowieści jaką przedstawili młodzi aktorzy. Mowa ciał wystarczyła , aby widzowie zrozumieli przesłanie spektaklu ,biblijną opowieść o Adamie i Ewie i odwiecznej walce dobra ze złem.

Po spektaklu Dyrektor Barbara Nowicka i Radosław Kubik przedstawili młodych aktorów, wszyscy otrzymali pamiątkowe podziękowania. Po gromkich brawach, także dyrektor Gimnazjum Mieszkowice -Anna Pankratow i Remigiusz Rzepczak wyrazili uznanie dla uczestników V już warsztatów teatru pantomimy i podziękowanie dla dyrektor MGOK za włączenie młodzieży do udziału w projekcie kulturalnym.

Fotorelacja w galerii...

 
-->