Jarmark Adwentowy 2019

Od wczesnych godzin południowych na Placu Wolności w Mieszkowicach dnia 15 grudnia odbył się Jarmark Adwentowy. 23 wystawców prezentowało swój dorobek rękodzielniczy i kulinarny związany z tematyką Bożego Narodzenia. Nie zabrakło pięknych stroików, bombek, choinek, różnego rodzaju wypieków i potraw. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Okrasą jarmarku był wspólny śpiew kolęd w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego w Mieszkowicach; Leny, Maksymiliana, Kaliny, Kacpra z SP w Mieszkowicach i Anastazji z Troszyna. Wysłuchaliśmy również tradycyjnych kolęd w wykonaniu zespołów Dobrawa i Sami Swoi działających przy MGOK w Mieszkowicach. Niewątpliwą atrakcją tegorocznego jarmarku była żywa szopka. W role Świętej Rodziny, Trzech Króli, pasterzy i aniołów wcielili się radni, Burmistrz Mieszkowic oraz Zarząd Osiedla Mieszkowice.
            Uzupełnieniem była zbiórka pieniężna na rzecz chorej Ilony. W tym dniu zebrano kwotę 4 230,58 zł. Wszystkim wystawcom, obecnym na Placu, którzy wsparli naszą akcję składamy gorące podziękowania za otwarte serce. Jarmark zakończyliśmy sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi wozów bojowych OSP Gminy Mieszkowice.
            WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego by Jarmark miał tak niesamowitą oprawę organizatorzy składają ogromne podziękowania.
            Organizatorami Jarmarku byli: Gmina Mieszkowice, Zarząd Osiedla Mieszkowice, MGOK Mieszkowice, ZUK sp. z o.o., OSP Mieszkowice

FOTORELACJA-wydarzenia

 
-->