Wydarzenia


Kresoviana 2025

 

Resized 1000002660W dniu 24 maja 2025 roku w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się „KRESOVIANA 2025” – XXXI Spotkania Wykonawców Piosenki Kresowej im. Piotra Frankowa.

Organizatorami festiwalu byli: Miejskie Centrum Kultury oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Celem wydarzenia jest prezentacja piosenek związanych z Kresami Wschodnimi Rzeczypospolitej. Mimo upływu wielu lat od utraty Kresów, popularność piosenek lwowskich, wileńskich czy pochodzących z Polesia nie słabnie.

Impreza została objęta patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
W przeglądzie wzięły udział 24 podmioty wykonawcze.

W tym roku, po ponad dziesięcioletniej przerwie, na scenie gorzowskiego amfiteatru ponownie wystąpiły nasze zespoły: „Kapela Niedźwiadki” oraz „Sami Swoi”. Oba zespoły wspięły się na wyżyny swoich możliwości i umiejętności, co zostało docenione przez jury, w którego skład weszli wybitni muzycy i znawcy kultury kresowej.

Zespół „Sami Swoi” otrzymał wyróżnienie, natomiast „Kapela Niedźwiadki” zajęła trzecie miejsce. Oba zespoły zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i pucharami. Instruktorem zespołów jest Zbigniew Ciszek.

Gratulujemy wszystkim zespołom udanych występów, a ich instruktorom składamy wyrazy uznania za ogrom włożonej pracy.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia.

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Przegląd Pieśni Maryjnych w Nowicach Wielkich

 

Zespoły „Sami Swoi” i „Dobrawa” na scenie! Tym razem reprezentowały MGOK podczas Przeglądu Pieśni Maryjnych w Nowinach Wielkich.

To piękne wydarzenie, organizowane przez zespół „Nowinianki” wraz z MDK w Witnicy i parafią, od lat łączy ludzi, promując tradycję pieśni maryjnych i wspierając lokalnych artystów.

Każdy zespół wykonał trzy utwory – nie zabrakło wzruszeń, uśmiechów i ciepłej atmosfery.

Przegląd odbywa się już od 21 lat i na stałe wpisał się w tradycję Nowin Wielkich.
Dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia!

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Mieszkowicka Majówka 2025

Po zakończeniu oficjalnej części obchodów Święta Konstytucji 3 Maja na Placu Wolności rozpoczęła się Mieszkowicka Majówka. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy zajęć w MGOK Mieszkowice – Miłosz Rączkowski oraz Dawid Mazurkiewicz. Na nasze zaproszenie wystąpiła także Maja Szewczyk z Morynia, prezentując kilka piosenek o tematyce patriotycznej.

Następnie na scenie zagościła muzyka biesiadna za sprawą kapeli Niedźwiadki, która z powodu niesprzyjającej pogody nie mogła wystąpić w ubiegłym roku. Zwieńczeniem wydarzenia była zabawa taneczna w wykonaniu duetu Krysia i Jan, z gościnnym udziałem wokalisty Mariusza.

W trakcie Majówki dzieci korzystały z dmuchanych zamków i brały udział w animacjach prowadzonych przez Monikę Kołodziejską. Nie zabrakło również strefy gastronomicznej, o którą zadbały Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Mieszkowice, sołectwo Plany oraz Ochotnicza Straż Pożarna ze Starych Łysogórek.

Organizatorzy serdecznie dziękują WSZYSTKIM – i każdemu z osobna – którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji Mieszkowickiej Majówki.

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 
Przegląd Pieśni Wielkopostnych

W dniu 9 kwietnia 2025 roku nasi podopieczni: Dawid Mazurkiewicz, Miłosz Rączkowski oraz zespoły SAMI SWOI i DOBRAWA reprezentowali MGOK Mieszkowice i wzięli udział w XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Wielkopostnych, współorganizowanym przez MGOK w Lipianach.

Podczas wydarzenia wystąpiło wielu wyjątkowych wykonawców w różnych kategoriach, prezentując przepiękne utwory o tematyce wielkopostnej. Przez cały czas trwania przeglądu panowała niezwykle ciepła i rodzinna atmosfera.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury doceniło ciężką pracę naszych wokalistów i zespołów, przyznając następujące wyróżnienia:

  • Miłosz Rączkowski oraz zespół DOBRAWAWYRÓŻNIENIE,

  • Dawid Mazurkiewicz oraz zespół SAMI SWOII MIEJSCE w swoich kategoriach.

Instruktorem wokalistów jest Katarzyna Pożarycka – instruktor MGOK, natomiast opiekunem zespołów jest Zbigniew Ciszek – dyrektor MGOK w Mieszkowicach.

WIELKIE GRATULACJE!

 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->