Wydarzenia


Bajkowa Parada

 

Tegoroczne ferie zimowe miały nietypowy przebieg. W tym roku wyszliśmy z ofertą poza mury ośrodka. Zachowując wszelkie środki ostrożności, wraz z zespołem Malinowe Marzenia, odwiedziliśmy wszystkie miejscowości gminy Mieszkowice. Przebrani członkowie zespołu za postacie z bajek zabawiali naszych milusińskich. Dwudniowa Parada Bajkowa wyciągnęła z domów wiele dzieci wraz z rodzicami. Największą nagrodą dla nas jako organizatorów był szczery uśmiech na twarzach najmłodszych dzieci.

Dziękujemy wszystkim sołtysom za pomoc w organizacji Parady Bajkowej jak i Urzędowi Miejskiemu Mieszkowicach za współfinansowanie naszego przedsięwzięcia.

Szczególne podziękowania kierujemy do Komisariatu Policji w Chojnie oraz Posterunku Policji Moryń - Mieszkowice za zabezpieczenie parady.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 

 

 
Koncert Kolęd 2020

Czas przed Bożym Narodzeniem to, mimo niesprzyjającej aury, bardzo gorący okres. By nieco zatrzymać się w tym szale przedświątecznych zakupów MGOK w Mieszkowicach zaproponował koncert kolęd w wykonaniu wokalistów, zespołów i zaproszonych gości. Wysłuchaliśmy wiele pięknych kolęd i pastorałek. Również swoje słowa skierował do nas burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa.

Tak jak i wcześniejszy koncert, i ten odbył się online.

Życząc Państwu Wesołych Świąt mamy nadzieję, że ponownie zagościmy w Państwa domach podczas tegorocznych świąt. Wystarczy kliknąć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=cJbgrqvhdu8

 
Cecyliada 2020

Tegoroczne Spotkanie z muzyką sakralną – Cecyliadę, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach ze względu na pandemię postanowił zorganizować w sposób zdalny. Cecyliada odbyła się zatem w innym miejscu (rokrocznie w Sali Wiejskiej w Zielinie) i innej formie. Zespoły chcące wziąć udział w tym koncercie nagrały wcześniej swoje utwory. W sumie wysłuchaliśmy sześć zespołów: Kalimera, Kapela Borowiny, Dobrawa i Sami Swoi. Dwa pojawiły się po raz pierwszy: Gama z COKiS w Cedyni oraz schola Gaudete z Gogolic.
Szczególne podziękowania kierujemy do OSP Mieszkowice

Przedsięwzięcie finansowane było z programu marszałkowskiego Społecznik na lata 2019-2021 oraz ze środków Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach.

Premiera koncertu odbyła się 5 grudnia 2020 r. o godzinie 18. Poniżej znajduje się link pod którym zainteresowani mogą ponownie obejrzeć koncert. Serdecznie zapraszamy

https://youtu.be/w4m99Luxnxo

 
Wieczornica Papieska- NIE LĘKAJCIE SIĘ

Rok 2020 poświęcony jest św. Janowi Pawłowi II – w październiku przypadła bowiem 42 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji Miejsko Gminny Ośrodek Kultury oraz Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach przygotowały koncert „Nie lękajcie się".

W piątkowy wieczór, 16 października mieszkowiczanie mieli okazję wysłuchać wyjątkowego koncertu. W kościele parafialnym wystąpiły zespoły i soliści: Dobrawa, Sami Swoi, Jagoda Iwan, Lena Kopaczel, Adrianna Iwan, Grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Mieszkowicach, Dawid Mazurkiewicz, Alicja Łuszczek, Kacper Mielnik, Maksymilian Szacht, Anastazja Kołodziejczyk, Michalina Lewandowska. W repertuarze, poświęconym Janowi Pawłowi II znalazły się min. takie utwory jak Barka, Abba Ojcze, Usłysz Bożej Matki głos, Janie Pawle teraz przyjdź czy Nie zastąpi Ciebie nikt.

W koncercie, oprócz piosenek, mogliśmy wysłuchać również poezję naszego wielkiego Rodaka. Wyboru wierszy dokonała Miejsko – Gminny Biblioteka Publiczna w Mieszkowicach.

Na zakończenie przygotowany został poczęstunek – papieskie kremówki.

Okrasą była całotygodniowa wystawa plastyczna poświecona życiu i pontyfikatowi Jana Pawła II. Autorami były dzieci szkół Gminy Mieszkowice oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Goszkowie.

FOTORELACJA-wydarzenia

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->