Wydarzenia


Fetiwal miodów i żywności ekologicznej

 

Pierwszy „Festiwal miodów i ekologicznej żywności” w Mieszkowicach za nami. Pomimo kapryśnej pogody, 11 września Mieszkowice odwiedziło setki miłośników miodów, miodów pitnych, żywności ekologicznej, chleba, serów, wędlin oraz rękodzieła, turystów z całego regionu, a nawet odległych zakątków Polski.

Do degustacji były miody, zupa dyniowa, zupa gulaszowa oraz gołąbki ziemniaczane. Każdy uczestnik festiwalu otrzymał festiwalową torbę ekologiczną.

W międzyczasie odbył się także pierwszy „Miodowy marsz” nordic walking. Miłośnicy kijków, a zgłosiło się około 30, pokonali trasę 4 kilometrów.

Nie mogliśmy zapomnieć również o najmłodszych. Teatr Pana O wraz z Królową Pszczół zapewnił wyśmienite animacje.
Na scenie zaprezentował się zespół Dobrawa a na zakończenie  pojawił się zespół Radusza z elektroniczna muzyką słowiańską.

Projekt festiwal miodów był realizowany ze środków programu Społecznik - Program Marszałkowski.

W tym dniu odbyło się podsumowanie projektu realizowanego przez grupę rewitalizacyjną „Zakup zadaszenia scenicznego niezbędnego w organizacji imprez kulturalnych realizowanego na obszarze rewitalizowanym”. Projekt realizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieszkowickiej, liderem projektu była Ewa Kruszyńska.

Składamy podziękowanie za wsparcie przy organizacji:
Burmistrzowi Mieszkowic, OSP w Mieszkowicach, Grupie rewitalizacyjnej, Zarządowi Osiedla, Sołectwu Kłosów, Towarzystwu Miłośników Ziemi Mieszkowickiej, Sołectwu Dębogóra, Zakładowi Usług Komunalnych w Mieszkowicach, Januszowi Kałużyńskiemu, Radosławowi Sicińskiemu oraz wszystkim wystawcom.
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy oddali głos na nasz projekt dzięki czemu mogliśmy go zrealizować.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.6361938203823814&type=3

 

 

 
"Tym, Którzy zginęli dla Polski" - koncert

 

        pomnikW naszej historii jest wiele takich momentów, dat, kiedy puls naszego serca przyspiesza, kiedy życie pędzi swoim torem a my jesteśmy jakby obok niego, Wtedy zatrzymujemy się na chwilę, patrzymy na wszystko z dystansu. Takim momentem jest niewątpliwie znamienna data 1 września. Tego dnia wspominamy wybuch II Wojny Światowej oraz tych co polegli na różnych frontach. Odwiedzamy cmentarze wojenne i oddajemy hołd żołnierzom, którzy ponieśli największą ofiarę za wolność ojczyzny.
       Dnia 1 września br. na Siekierkowskim Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach po mszy św celebrowanej przez abpa Andrzeja Dzięgę odbył się koncert „Tym, którzy zginęli dla Polski” w wykonaniu chóru Opery na Zamku ze Szczecina pod batutą Małgorzaty Bornowskiej. Koncert rozpoczęli Michał Dworczyk – dyrektor Muzeum w Gozdowicach oraz Katarzyna Kupczyk – animator kultury w MGOK Mieszkowice. W programie koncertu wysłuchaliśmy:

1. F. Chopin - Mazurek op. 17 nr 4

2. "Rozszumiały się wierzby płaczące"

3. F. Chopin – Walc cis-moll op. 64 nr 2

4. "Czerwone maki na Monte Cassino"

5. Modlitwa obozowa”

6. Juliusz Łuciuk - "O ziemio polska" (słowa: św. Jan Paweł II)

7. Jan Adam Maklakiewicz – „Msza polska” na sopran solo, chór i organy

        Pomiędzy utworami usłyszeliśmy wiersze K. I. Gałczyńskiego, K. K. Baczyńskiego i J. Romockiego deklamowane przez Zbigniewa Ciszka – dyrektora MGOK Mieszkowice.
       Profesjonalizm płynący ze sceny, atmosfera, podświetlony cmentarz na barwy biało czerwone spowodowały, że ten koncert na długo pozostanie w pamięci zebranych słuchaczy.
       K
oncert patriotyczny pn. „Tym, którzy zginęli dla Polski” jest zadaniem publicznym powierzonym przez Powiat Gryfiński.
       Składamy podziękowania na ręce pana Starosty Powiatu Gryfińskiego Wojciecha Konarskiego oraz Wicestarościny pani Ewy Dudar za wsparcie finansowe jak również
pani Annie Bańskowskiej - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Nasze podziękowania płyną także ku Dyrektorowi Opery na Zamku w Szczecinie pana Jacka Jekiela.
       Za pomoc przy realizacji koncertu i godną oprawę dziękujemy: pracownikom MGOK, sołectwu i KGW Stare Łysogórki, OSP w Starych Łysogórkach, pracownikom ZUK, pani Marii Skowrońskiej za wypożyczenie namiotów i wszystkim, którzy w jakikolwiek
sposób wspomogli nas przy organizacji.

Zdjęcia na stronie www.mieszkowice.pl
oraz na www.facebook.com/MGOKMieszkowice i www.facebook.com/muzeum.gozdowice

 

 
Dożynki Gminno Dekanalne 2021 Wierzchlas

 

            Vena Dnia 22 sierpnia Mszą Św. dziękczynną w intencji rolników w kościele filialnym w Wierzchlasie rozpoczęły się Dożynki Gminno – Dekanalne. Następnie korowód z wieńcami dożynkowymi w asyście Kapeli Mieszkowickiej przeszedł na miejsce imprezy. Po okolicznościowych przemówieniach rozpoczął się obrzęd dożynkowy, którą okrasił zespół Dobrawa.

            Uzupełnieniem wszystkich wydarzeń jakie miały miejsce były koncerty przygotowane przez zespoły działające w MGOK Mieszkowice. Na scenie wystąpiły zespoły Składak, Sami Swoi, Dobrawa, Duet Vena. Na zakończenie bloku przygotowanego przez MGOK zagrała Kapela Podwórkowa NIEDŹWIADKI. Różnorodność wykonywanego przez zespoły repertuaru, od biesiady przez disco, pop aż po rocka, sprawiły, że każdy uczestnik bawił się nie zważając na niesprzyjającą aurę.

            Dożynki zakończyły się zabawą taneczną w wykonaniu zespołu Trenil.

            MGOK dziękuje wszystkim wykonawcom za wspaniałe koncerty. Szczególne podziękowania kierujemy do panów Jarosława i Sławomira za pomoc przy obsłudze nagłośnienia.

Więcej informacji i zdjęć nt. dożynek na stronie www.mieszkowice.pl

 

 
Powitanie lata 2021

 

27 czerwca na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Mieszkowic. Wszystko to za sprawą, po ponad rocznej przerwie, organizowanej przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach, imprezy pn. „Powitanie Lata”.

Tego dnia atrakcji było co niemiara. Rozpoczęliśmy obchodami 75 – lecia OSP w Mieszkowicach i uroczystym przekazaniem nowego wozu bojowego, które poprzedziłaMsza Św. w intencji strażaków.

Na nowo zakupionej scenie w ramach projektu: „Zakup sceny w celu organizacji imprez kulturalnych na obszarze rewitalizowanym, etap 1” realizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieszkowickiej oraz Grupę Rewitalizacyjną wystąpiły najbardziej utytułowane wokalistki oraz zespoły działające i współpracujące z MGOK: Lena Kopaczel, Michalina Lewandowska, Wiktoria Taracińska; Zofia Płowik i Weronika Wieczorek z MOK Moryń; zespoły Sami Swoi, Dobrawa, Duet Vena oraz Szczęśliwy Traf. Na zakończenie na naszej scenie zaprezentował się zespół BIG SEXY.

Od godziny 14 Plac Wolności wypełniły stoiska przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Mieszkowice, na których można było nabyć potrawy oraz własnego wyrobu ciasta. MGOK przygotował loterię fantową i pokonkursową wystawę prac plastycznych a WTZ z Goszkowa – koło fortuny. Milusińscy mogli spędzić czas na dmuchanych zamkach lub bawić się z animatorką. Dla nich również na scenie odbyła się „Parada bajek” w wykonaniu aktorów teatru Pleciuga ze Szczecina. Kolejnymi atrakcjami były: parada samochodów, przyjazd grupy motocyklowej „Motomikołaje” - powiat gryfiński, profilaktyka WOPR jak i pokaz ratownictwa, malowanie twarzy oraz popcorn.

W czasie trwania imprezy były zbierane pieniądze na rehabilitację chorego na autyzm Filipa Rychlewskiego. W tym miejscu składamy ogromne podziękowania wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na pomoc potrzebującemu i przekazali pieniądze na ww. cel. Kwotę jaką udało się zebrać tego dnia to 6 195,55 zł.

Tak bogata w wydarzenia impreza nie mogłaby się odbyć bez sponsorów. Są nimi:

Gmina Mieszkowice
Bank Spółdzielczy w Chojnie oddział Mieszkowice
Aneta Piasecka-Hadała biuro rachunkowe Mieszkowice
Nadleśnictwo Mieszkowice
Robert Caban Autokarowe usługi turystyczno – osobowe Mieszkowice
Mieszko farm sp. z o. o. Mieszkowice
Beata Batalińska Apteka „Lavenda” Mieszkowice
Renata Kowalewska biuro rachunkowe Mieszkowice
Marzena Wiese radna rady miejskiej w Mieszkowicach
Joanna Dwużnik Bar u Asi Mieszkowice
Renata Grabowska Centrum profilaktyki i rehabilitacji Mieszkowice
LS profesjonalna technika
Maria Spirzak Sklep wielobranżowy
Joanna Pożarycka Mobil – nails Mieszkowice
Marcin Ruchniak gospodarstwo rolne
Katarzyna Sługocka Ogrodnik handel artykułami przemysłowymi Mieszkowice
Aleksander Kokiel Auto części Mieszkowice

Organizatorem „Powitania Lata” był Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach

Współorganizatorami:

Gmina Mieszkowice
Ochotnicza Straż Pożarna w Mieszkowicach
Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieszkowickiej
GRUPA REWITALIZACYJNA
Zakład Usług Komunalnych w Mieszkowicach
Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej
Zarząd Osiedla Mieszkowice
Sołectwo Kłosów
Mieszkowickie Koło Gospodyń
Stowarzyszenie Koło Gospodyń „Razem” Troszyn
Koło Gospodyń Wiejskich w Czelinie
Koło Gospodyń Wiejskich w Zielinie

Impreza odbyła się reżimie sanitarnym w związku z pandemią COVID 19

 

Zapraszamy do fotorelacji

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->