Wydarzenia


Walentynkowe Warsztaty Kreatywne

14 lutego obchodzimy na całym świecie Walentynki, czyli święto wszystkich zakochanych. W tym dniu lubimy obdarowywać swoich bliskich drobnymi upominkami. I właśnie z tej okazji odbyły się w naszych murach Walentynkowe warsztaty kreatywne na których instruktorka Katarzyna Pożarycka pokazała uczestnikom jak można w domu przy użyciu paru spożywczych produktów samodzielnie wykonać właśnie taki mały drobiazg którym będziemy mogli obdarować swoją walentynkę bądź swego walentego.

Zainteresowanie warsztatami było spore dlatego uczestnicy zostali podzieleni na bloki warsztatowe.

I grupa warsztatowa rozpoczęła swoje zajęcia o godz. 15.45 wzięło w niej udział 10 uczestników w przedziale wiekowym 4 – 7 lat.

II grupa warsztatowa rozpoczęła zajęcia o godz. 17.00 w warsztatach wzięło udział 9 uczestników w wieku 8 – 13lat.

Dzieci podczas warsztatów wykonały 2 kule do kąpieli (jedna z nich tematycznie była w kształcie serca) oraz zrobili świeczniki wykorzystując niepotrzebne opakowania szklane.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność.

 

 
WOŚP 2024 podsumowanie

 

32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Po przeliczeniu mieszkowicki sztab WOŚP zebrał 40 102,02. Kwota ta ulegnie zmianie gdyż trwają jeszcze aukcje allegro i nadal działa nasza eskarbonka (https://eskarbonka.wosp.org.pl/zitecalyta). Końcowy wynik przekażemy w późniejszym terminie. Ponad 60 procent ww. kwoty zebrali nasi wspaniali wolontariusze, którzy od wczesnych godzin rannych kwestowali na terenie naszej gminy.

W programie mieszkowickiej WOŚP było wiele atrakcji. Rozpoczęliśmy od dwóch wydarzeń. W samo południe na plaży w Gądnie miało miejsce Mieszkowicko – Moryńskie morsowanie zaś na Orliku przy ul. Ogrodowej w Mieszkowicach rozegrano turniej piłkarski drużyn: Mieszko Mieszkowice, Zieloni Zielin, Zjednoczeni Kurzycko i Czcibor Bielin.

Od godziny 15 w sali widowiskowej MGOK rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie wystąpili: taneczna grupa pokazowa z Zielina szkoły Siempre Latino pod kierunkiem Anny Stadler; Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Mieszkowicach; wokaliści: Dawid Mazurkiewicz, Miłosz Rączkowski, Gosia Pieńkowska, Martyna Połukord, Maksymilian Szacht, Kalina Pożarycka, Karina Sobczyńska, Michalina Lewandowska, rodzina pp. Atroszko; zespół Bajka oraz zespół Deep Water. Przez cały czas trwania koncertów odbywały się licytacje.

Oprócz koncertów i licytacji na sali była, jak zawsze, loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Loterię prowadzili członkowie Klubu Seniora w Mieszkowicach. Należy tu podkreślić, że blisko 40 procent fantów mieszkowicki sztab WOŚP otrzymał od burmistrza Mieszkowic Andrzeja Salwy. DZIĘKUJEMY. Panie z Mieszkowickiego Koła Gospodyń przygotowały przepyszne ciasta a panie z Zarządu Osiedla wraz z panią sołtys sołectwa Plany serwowały rewelacyjne pierogi. Dodatkowymi atrakcjami dla wszystkich chętnych była fotobudka, kiermasz książek, pokaz pierwszej pomocy.

Nasi niezastąpieni strażacy OSP Mieszkowice dbali by żadnemu wolontariuszowi nie było zimno i rozwozili ciepłe napoje. Ponadto na Placu Wolności przygotowali ognisko, przy którym można było upiec kiełbaskę.

Połączone siły młodych artystów z Mieszkowic i Morynia pod kierunkiem Ewy Kwiecień i Katarzyny Pożaryckiej tuż przed godziną 20.00 wykonali hymn WOŚP – u.

32 Finał WOŚP zakończył się tradycyjnym Światełkiem do nieba w wykonaniu Teatru Ognia RAGO Fireshow/Ledshow.

Mieszkowicki sztab WOŚP dziękuje wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w organizację 32 Finału WOŚP. Nazwisk jest ponad 150. Jednak szczególne podziękowania kierujemy w stronę pracowników MGOK: Beaty Wawruszczak, Danuty Panek, Danuty Maćko, Katarzyny Kupczyk, Katarzyny Pożaryckiej i Sławomira Młynarczaka, którzy pomimo wielu obowiązków związanych z feriami przygotowali, zorganizowali i czuwali nad przebiegiem całej Orkiestry.

Dziękujemy wolontariuszom, ich opiekunom za poświęcony czas i kwestowanie na rzecz Orkiestry. Jeśli kogoś pominęliśmy to… PRZEPRASZAMY

Do zobaczenia za rok

Zbigniew Ciszek
szef mieszkowickiego sztabu WOŚP

 
Orszak Trzech Króli 2024

 

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia br., ulicami miasta przemaszerował mieszkowicki „Orszak Trzech Króli”. W tym roku Monarchowie na miejsce zbiórki przybyli na rowerach. Za gwiazdą, którą niósł Jakub Krupa, podążyli Trzej Królowie: Sławomir Młynarczak, Konstanty Michałowski, Jan Czapliński oraz mieszkańcy Mieszkowic. Orszakowi towarzyszyła muzyka na żywo, którą wykonywali: Zbigniew Ciszek, Andrzej Sztadilów, Krzysztof Kruczek, Katarzyna Pożarycka. Znane, popularne, skoczne i lubiane przez wszystkich kolędy zachęciły wszystkich do wspólnego śpiewu. Orszak zakończył się w kościele przy żłóbku gdzie „Mędrcy” złożyli pokłon nowonarodzonemu Jezusowi oraz ofiarowali symboliczne dary. Na zakończenie ks. Waldemar odczytał fragment Ewangelii opisujące to wydarzenie i udzielił błogosławieństwa. Na pamiątkę tego wydarzenia wiele osób robiło sobie zdjęcia z Królami przy żłóbku.

Organizatorzy: MGOK Mieszkowice oraz Parafia Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach składają podziękowania wszystkim uczestnikom tegorocznego orszaku. Ogromne podziękowania składamy dla Policji oraz OSP Mieszkowice za zabezpieczenie trasy przemarszu.

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Kolędujmy Wszyscy Wraz 2023

 

Ostatnim wydarzeniem wieńczącym rok 2023 był koncert kolęd pt.: „Kolędujmy Wszyscy Wraz”, który odbył się w sali widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach. Przy wypełnionej po brzegi sali wysłuchaliśmy ponad 20 kolęd i pastorałek. Magia świąt Bożego Narodzenia została przedłużona o kilka dni a wszystko to za sprawą atmosfery jaką stworzyli sami artyści. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Samorządowego w Mieszkowicach, Mini orkiestra ukulele z Morynia; wielu wokalistów i wokalistek: Małgorzata Pieńkowska, Miłosz Rączkowski, Dawid Mazurkiewicz, Jagoda Iwan, Małgorzata Drozdowicz, Kamila Rączkowska, Kalina Pożarycka, Agata Srokowska – Szwechłowicz, Tomasz Drozdowicz, Karina Sobczyńska, Marta Kwiecień, Bartosz Żugaj, Wiktoria Taracińska, Anastazja Sikoza, Hanna Potapińska, oraz zespoły działające i współpracujące z naszym ośrodkiem: Dobrawa, Sami Swoi, Chór Clara.

Piękne wykonania były nagradzane gromkimi brawami.

Składamy gorące podziękowania instruktorom, rodzicom i samym wykonawcom za tak wspaniały koncert, pełen wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.

 

 FOTORELACJA-wydarzenia

 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->