Wydarzenia


Mieszkowicka Majówka 2024

Mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Mieszkowicach rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dniem Strażaka. Po jej zakończeniu uczestnicy w asyście Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego udali się na Plac Wolności w Mieszkowicach. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Andrzej Salwa. Podczas uroczystości wręczone zostały Srebrne Odznaki Zachodniopomorskiego Krzyża św. Floriana dla druhów strażaków. Następnie zebrane delegacje złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Mieszka I. Zwieńczeniem oficjalnych uroczystości był apel poległych, salwa honorowa i defilada wojskowa. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości rozpoczęła się Majówka. Na naszej scenie zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy zajęć wokalnych i gry na ukulele w MGOK oraz zaprzyjaźniona z naszym ośrodkiem Moryńska Orkiestra Ukulele pod kierunkiem Ewy Kwiecień. Następnie w wesołym repertuarze zaprezentował się zespół Dobrawa. Po nim wystąpił zespół Sami Swoi. Oprócz występów najmłodszych bawiły animatorki. A na nieco odważniejsze dzieci czekała strefa zamków dmuchanych. Podczas Majówki można było nabyć różne smakołyki przygotowane przez Zarząd Osiedla Mieszkowice, Sołtysa sołectwa Plany, Mieszkowickie Koło Gospodyń oraz Stowarzyszenie Koło Gospodyń RAZEM z Troszyna.
Niestety z przyczyn od nas niezależnych nasza Majówka zakończyła się nieco wcześniej niż było to zaplanowane. Plany pokrzyżowała gwałtowna ulewa. Mamy nadzieję, że ostatni koncert, który miał być w wykonaniu Kapeli Niedźwiadki odbędzie się wkrótce.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wspomogli nas przy organizacji Majówki.

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 
Kulinarne Warsztaty Wielknocne

21 marca odbyły się u nas Kulinarne Warsztaty Wielkanocne prowadzone przez Panią Alina Łada-Waliłko. Dzieci miały okazję dekorować własnoręcznie wykonane pierniczki lukrem oraz otrzymały urocze opaski z Zającem na wejściu i przepiękne odlewy gipsowe na zakończenie. Dziękujemy Pani Alinie za niezapomniane warsztaty!

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 
Wieczór poetycki

 

????Wieczór poetycki „Z miłości do życia”????
Środowy wieczór 20 marca 2024 r. upłynął pod znakiem poezji – w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach odbył się organizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Mieszkowicach wieczór poetycki „Z miłości do życia”. Swoją twórczość przybliżyły trzy lokalne mistrzynie słowa pisanego: pani Katarzyna Artymionek (Mieszkowice), pani Weronika Dowejko (Moryń) oraz pani Władysława Wawrzyniak (Mieszkowice), reprezentowana tego dnia przez wieloletnią przyjaciółkę – panią Bożenę Duszak. Wszystkie trzy autorki łączy zamiłowanie do liryki oraz zamieszkiwanie naszych malowniczych ziem. Motywem przewodnim zaprezentowanych utworów była szeroko rozumiana miłość, w pełnej palecie swych barw. Swój wiersz pt. „Myśli na czas” zaprezentował również uczeń klasy VIII SP w Mieszkowicach, Paweł Sumisławski – laureat pierwszego miejsca XXI edycji konkursu „Moja mała ojczyzna – jestem jej częścią” w kategorii poezja, zorganizowanego pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Każdy z nas wyniósł ze spotkania miłe odczucia oraz wartościowe refleksje, które z pewnością będą długo nam towarzyszyć.
Dziękujemy każdemu Uczestnikowi oraz Autorkom za ten mile spędzony wieczór, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Mieszkowicach za udostępnienie sali i pomoc w organizacji wydarzenia, a także panu Pawłowi Jędrasowi z Stodoła Pizza-Pub za wypożyczenie krzeseł i stolika.
MGBP w Mieszkowicach
IMG 1979
IMG 1968
IMG 1965
20240320 190455
20240320 190511

 

Wieczór poetycki „Z miłości do życia”

Środowy wieczór 20 marca 2024 r. upłynął pod znakiem poezji – w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach odbył się organizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Mieszkowicach wieczór poetycki „Z miłości do życia”. Swoją twórczość przybliżyły trzy lokalne mistrzynie słowa pisanego: pani Katarzyna Artymionek (Mieszkowice), pani Weronika Dowejko (Moryń) oraz pani Władysława Wawrzyniak (Mieszkowice), reprezentowana tego dnia przez wieloletnią przyjaciółkę – panią Bożenę Duszak. Wszystkie trzy autorki łączy zamiłowanie do liryki oraz zamieszkiwanie naszych malowniczych ziem. Motywem przewodnim zaprezentowanych utworów była szeroko rozumiana miłość, w pełnej palecie swych barw. Swój wiersz pt. „Myśli na czas” zaprezentował również uczeń klasy VIII SP w Mieszkowicach, Paweł Sumisławski – laureat pierwszego miejsca XXI edycji konkursu „Moja mała ojczyzna – jestem jej częścią” w kategorii poezja, zorganizowanego pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Każdy z nas wyniósł ze spotkania miłe odczucia oraz wartościowe refleksje, które z pewnością będą długo nam towarzyszyć. Dziękujemy każdemu Uczestnikowi oraz Autorkom za ten mile spędzony wieczór, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Mieszkowicach za udostępnienie sali i pomoc w organizacji wydarzenia, a także panu Pawłowi Jędrasowi z restauracji „Stodoła” za wypożyczenie krzeseł i stolika.

MGBP w Mieszkowicach

 
Jarmark wielkanocny 2024

 

Tradycją stało się, że tydzień przed Niedzielą Palmową na mieszkowickim rynku odbywa się Jarmark Wielkanocny. Dnia 16 marca w godzinach 11.00 – 15.00 osiemnastu wystawców z Gminy Mieszkowice i nie tylko wystawiło na stoiskach swoje rękodzieło. Licznie odwiedzający mieszkańcy mieli okazje nabyć ozdoby świąteczne, pięknie wykonane palmy, wędliny, miody. Dla najmłodszych przygotowane były gry, konkursy, zabawy, które prowadziła pani animator. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury atmosfera stworzona przez samych uczestników jeszcze bardziej przybliżyła nas do świąt Wielkiej Nocy.

Składamy ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby nasz jarmark był wyjątkowy. Szczególne podziękowanie kierujemy do druhów strażaków OSP Mieszkowice i OSP Stare Łysogórki za pomoc organizacyjną.

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Więcej artykułów…


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->