Wydarzenia


Święto Zielina 2018

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu Święta Zielina, które odbyło się 9 czerwca 2018r.

FOTORELACJA-wydarzenia

 
Dzień Matki w MGOK

 

W piątek 25 maja 2018 roku w przededniu Dnia Matki odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach koncert śląskiej kabaretowej grupy FEST. Na sali był komplet widzów.

Kabaretowo - biesiadny program wszystkim się podobał. Usłyszeliśmy wiele śląskich kawałów,wiązanki śląskich piosenek biesiadnych oraz hity telewizji Silesia autorstwa grupy.

Publiczność wzruszyła piosenka "TY moja mamo" aktualnie znajdująca się na pierwszych miejscach notowań śląskich szlagierów TVS. Dziękujemy pięknie za przemiły koncert.
Poniżej informacja o grupie.

Grupa Fest powstała w 2008r a założycielem jest Jakub Tomaszewski. W swoim dorobku muzycznym zespół może się pochwalić trzema wydanymi płytami. Sukces przyszedł już wraz z pierwszą płytą "Przed Siebie" wydaną w 2010r. Utwory z płyty zdobyły uznanie i znalazły się na wielu składankach szlagierowych a piosenka tytułowa "Przed Siebie" oraz "Nima jak u teścia" zostały wyjątkowo docenione i na Liście Śląskich Szlagierów emitowanej w telewizji TVS przez wiele tygodni zajmowały czołowe miejsca w tym również najwyższe na podium. Koncerty z Grupą Fest to rewelacyjnie dobrany humor kabaretowy oraz dobra muzyka i niezapomniana zabawa.

Grupę Fest tworzy filar małżeństwo Mirosława i Jakub Tomaszewscy oraz dwie córki Sabina i Klaudia. Pasjonaci muzyki i humoru.

Mirosława Tomaszewska - wokalistka w zespole, układa program artystyczny. Przygotowuje stroje oraz scenariusz do każdego koncertu. Jest również autorką kilku tekstów.

Jakub Tomaszewski - wokalista, muzyk, kabareciarz. Jest odpowiedzialny za atmosferę na scenie oraz kontakt z publicznością. Przygotowuje humor śląski, monologi i dowcipy. Jest autorem większości tekstów w zespole.

 

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 
Majówka w Mieszkowicach

 

         Po uroczystościach patriotycznych z okazji obchodów Konstytucji 3 Maja na Placu Wolności rozpoczęła się Mieszkowicka Majówka. Na początku swoim głosem zauroczyli nas wokaliści: Kacper Mielnik, Zuzanna Ignatowska, Kinga Kościelna, Natalia Ziembowska, Jagoda i Adrianna Iwan. Tematyka wykonywanych utworów była różnoraka – łączył je miesiąc maj: patriotyzm, wiosna, matura, dzień matki. Następnie wystąpiły zespoły Little Six oraz The Black Birds. Są to zespoły, w których skład wchodzą uczniowie uczęszczający do prywatnej szkoły muzycznej Michała Sobczyńskiego w Kostrzynie nad Odrą. Przy muzyce wykonywanej przez zespoły Niespodzianka i Składak co niektórzy odważniejsi ruszyli w tany.
         Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy wspomogli nas w organizacji majówki. W szczególności panom Jarosławowi Błoniarczykowi i Sławomirowi Młynarczakowi – przy nagłośnieniu; Wojciechowi Patynowskiemu z zespołu Składak za wypożyczenie perkusji; Michałowi Sobczyńskiemu i pozostałym nauczycielom ze szkoły muzycznej za ogromne zaangażowanie i przygotowanie zespołów do koncertu. Dziękujemy członkom zespołów Little Six i The Black Birds za wspaniałą muzykę a ich rodzicom za obecność i wsparcie. Paniom z zespołu Niespodzianka za prezentację wspaniałych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej i nie tylko. Należy nadmienić iż panie na każdy występ przygotowują nowy repertuar.
         Dziękujemy wszystkim, którzy nie zostali wymienieni a w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji majowego święta.

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Obchody lecia KGW w Zielinie

 

            Koło Gospodyń Wiejskich w Zielinie dnia 14 kwietnia 2018 roku obchodziło jubileusz 60 lecia i 15 lecia ciągłej aktywności koła pod przewodnictwem Zofii Szeremety. Świętowano także długoletnią współprace Koła Gospodyń Wiejskich w Zielinie z Frauenzentrum ze Schwedt.

            Uroczystość odbyła się w ramach projektu realizowanego przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach pn." Polsko-niemieckie spotkania integracyjne - Mieszkowice 2018" dofinansowanego z Programu Współpracy Interreg VA Fundusz Małych Projektów Euroregionu Pomerania i budżetu państwa.

            W pięknie przystrojonej świetlicy wiejskiej gości przywitały Zofia Szeremeta przewodnicząca KGW i Barbara Nowicka - dyrektor MGOK. Na uroczystość przybyli min. Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa i Sekretarz Gminy Teresa Hryniewicz, Eugeniusz Bieliński Radny RM, Sołtys Józef Mroziak, ksiądz proboszcz Marek Siedlecki, Komendant OSP Zielin Tadeusz Szymczak, Dyrektor SP Zielin Joanna Flamer, Grzegorz Mazur Prezes - Stowarzyszenia Sołtysów. Przybyła również 20 osobowa delegacja z Frauenzentrum pod przewodnictwem Annetty Lang oraz delegacje wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Mieszkowice i goście z KGW Stołeczna, Witnica i Stara Rudnica. Serdecznie powitano seniorki działające przed laty w KGW Zielin.

            Przewodnicząca Z. Szeremeta przedstawiła skrótowo działalność koła. Zaprosiła do zapoznania się z treścią broszur wydanych z okazji jubileuszów 10 lecia 2003 - 2013 oraz broszury o latach 2013 – 2018, oglądania tablic informacyjnych z działalności koła i wystawy akwareli wykonanych na warsztatach w Frauenzentrun w Schwedt.

            Następnie zaproszono członkinie KGW Zielin na scenę, a gości o składanie okolicznościowych życzeń. Burmistrz Andrzej Salwa pogratulował pięknego jubileusz. Podkreślił znaczenie udziału wszystkich kół KGW w wielu imprezach gminnych, a w szczególności w jarmarkach, świętach gminy oraz dożynkach.

W krótkiej części artystycznej wystąpili; uczniowie SP Zielin, Zuzanna Wesołowska i grupa taneczna oraz zespół wokalny SAMI SWOI. Niespodzianką był owacyjnie przyjęty pokaz taneczny w wykonaniu członkiń KGW Zielin – nazwany z żartem i z dystansem "wisienką na torcie" przygotowany przez Annę Stadler (Szkoła Tańca Siempre Latino). A po nim okazjonalny toast i gromkie "100 lat" dla KGW Zielin oraz jubileuszowy tort (prezent od Wojciecha Kadzikowskiego PHU Mieszko Mieszkowice).

            Panie z KGW Zielin powiedziały, że ... " serdeczności i życzenia będą je mobilizowały do dalszej twórczej aktywności, wspólnej pracy i bycia razem. Zapraszają jednocześnie w swoje szeregi nowe koleżanki".

            Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna biesiada i zabawa integracyjna.

            KGW Zielin dziękuje wszystkim bardzo serdeczne za przybycie na uroczystość i okazaną pomoc i wsparcie.

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->